۲۸
مهر

خط تولید منیزیای ذوبی در کارخانه اکسید منیزیم سربیشه افتتاح شد

مدیرعامل شرکت تهیه و تولید مواد نسوز کشور گفت: خط تولید منیزیای ذوبی عصر امروز در مراسمی باحضور معاون توسعه مدیریت، منابع و امور استان‎های وزارت صنعت، معدن و تجارت در کارخانه اکسید منیزیم سربیشه افتتاح شد.

 به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند ؛ علیرضا باقری عصرامروز در آیین افتتاح این خط تولید در کارخانه تولید اکسید منیزیم سینتره سربیشه اظهارداشت: با بهره برداری از این طرح سالانه ۹ هزارتن منیزیای ذوبی و سینتره تولید می‌شود.

وی با بیان اینکه از بهمن ماه سال گذشته بهره برداری آزمایشی از مدول اول تولید منیزیای ذوبی دراین کارخانه آغازشده است اظهار داشت: ظرفیت نهایی طرح تولید ۵ هزار تن منیزیای ذوبی و ۴ هزار تن منیزیای سینتره است.

وی سرمایه‌گذاری ثابت در اجرای این طرح را ۷۵ میلیارد ریال اعلام کرد و گفت:۲۰ میلیارد ریال ازاین سرمایه‌گذاری ازمحل تسهیلات بانک صنعت‌ومعدن و مابقی از منابع داخلی  شرکت تهیه وتولید مواد نسوز کشور تأمین شده است.

مدیرعامل شرکت تهیه و تولید مواد نسوز کشور با بیان اینکه منیزیای ذوبی برای نخستین بار در کشور در این کارخانه تولید می‌شود بیان  کرد: سالانه ۱۰ هزارتن از این محصول وارد کشور می‌شد که با راه اندازی این طرح ۵۰ درصد از نیاز کشور به این محصول  از کارخانه اکسید منیزیم سربیشه تأمین می‌شود و واردات منیزیای ذوبی به مقدار سالانه ۵ هزارتن کاهش می‌یابد.

باقری با اشاره به اینکه منیزیای ذوبی و سینتره به عنوان مواد اولیه صنایع دیرگداز کاربرد دارد گفت: منیزیای ذوبی از نظر کیفیت وارزش افزوده نسبت به منیزیای سینتره در مرتبه بالاتری قرار دارد و در شرایط حرارتی و شیمیایی دشوارتر مورد استفاده قرار می گیرد.

وی با بیان اینکه سالانه ۴۸ هزار تن انواع منیزیای سینتره در کارخانه اکسید منیزیم سربیشه تولید می‌شود بیان کرد: با بهره‌برداری از طرح یادشده این میزان به ۵۷ هزار تن انواع منیزیای ذوبی و سینتره افزایش می‌یابد.

مدیرعامل شرکت تهیه و تولید مواد نسوز کشور بیان کرد: با اجرا و بهره‌برداری از این طرح  ۲۲  شغل جدید ایجاد شده است.

باقری اظهار داشت: اکنون این شرکت با بهره‌گیری از قریب به چهار دهه تجربه در زمینه تولید مواد اولیه صنایع نسوز و با اتکا به کادری مجرب و کار آزموده در بخش‌های مختلف فنی، بازرگانی و مالی و اداری افتخار دارد به‌عنوان مجموعه ای موفق و کارآمد در نقش تنها تولید کننده اکسید منیزیم سینتره و ذوب شده در ایران، در جهت تامین نیاز صنایع تولید کننده فرآورده‌های دیر گداز قلیائی کشور، کالا و خدمات خود را عرضه کند.

تاریخ خبر :۱۳۹۴/۷/۲۷

منبع خبر : خبرگزاری تسنیم