۰۸
بهمن

۶۰ میلیارد تومان در سه پهنه معدنی خراسان جنوبی هزینه شد

معاون اکتشاف و بهره برداری شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران گفت: از سال ۹۲ تاکنون بیش از ۶۰ میلیارد تومان در سه پهنه معدنی استان خراسان جنوبی هزینه شده که نتایج ارزشمندی داشته است.

وی افزود: تا قبل از سال ۹۲ هیچ فعالیت اکتشافی در خراسان جنوبی انجام نشده بود اما از آن پس تاکنون هدف شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران، شرق کشور بوده که برای همین منظور سه پهنه اکتشافی خراسان جنوبی را در اختیار گرفت. 
معاون اکتشاف و بهره برداری شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران با اشاره به شروع فعالیت در ۱۴ هزار کیلومتر مربع از مساحت استان گفت: پس از ۲ فاز مطالعات در نهایت یک هزار کیلومتر مربع به عنوان محدوده هدف شناسایی شد. 
وی با اشاره به ظرفیت طلا در خراسان جنوبی ادامه داد: با استفاده از اطلاعات پایه سازمان زمین شناسی برای معدن طلای هیرد پروانه بهره برداری صادر شده و برنامه ریزی فعال سازی آن در دست اقدام است. 
معاون اکتشاف و بهره برداری شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران ادامه داد: در معدن طلای هیرد نیز پنج میلیون تن کانسنگ قطعی شده است که نشان می دهد این معدن فرآورپذیری بهتری از استان های دیگر دارد. 
وی با بیان اینکه حوزه ذغالسنگ حرارتی و کک شو ظرفیت عظیم و قابل توجه در شهرستان طبس است یادآور شد: ذخیره قطعی ذغالسنگ کک شو در پنج سال اخیر از ۳۷۸ میلیون تن به ۶۱۷ میلیون تن افزایش یافته است. 
عضو هیات رئیسه شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران با اشاره به سوابق اکتشاف در خراسان جنوبی گفت: کشف ذخایر منیزیت سربیشه از نمونه این اکتشافات بوده که ذخایر خوبی برای کارخانه منیزیت این شهرستان است.