آخرین خبرها

اخبار

بهره برداری رسمی از واحد تولید اجرام نسوز کوره در کارخانه اکسید منیزیم سربیشه

خط تولید اجرام نسوز کوره شرکت تهیه و تولید مواد نسوز کشور با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت ظهر امروز در کارخانه اکسید منیزیم سربیشه استان خراسان جنوبی به بهره برداری رسید . ظرفیت این کارخانه ۳۶ هزار تن در سال است و زمینه اشتغال ۱۵ نفر را به صورت مستقیم در شهرستان سربیشه استان خراسان جنوبی ایجاد کرده ... ادامه مطلب »

معدن، پیشران مهم در توسعه اقتصادی خطه زر خیز خراسان جنوبی

استاندار خراسان جنوبی در دیدار اعضای هیئت مدیره خانه معدن استان گفت: بخش معدن به عنوان یکی از پیشران های مهم اقتصادی و توسعه پایدار در خطه زر خیز خراسان جنوبی حائز اهمیت است که می بایست این ظرفیت و پتانسیل عظیم به فعالیت درآید. محمد صادق معتمدیان به لزوم جذب سرمایه گذار در حوزه فراوری معدن اشاره کرد و ... ادامه مطلب »

کارخانه منیزیم سربیشه در ایران نظیر ندارد

معاون امور معادن وصنایع معدنی وزیر صنعت معدن و تجارت در بازدید از کارخانه اکسید منیزیم سربیشه که تنها تولید کننده اکسید منیزیم فیوز در کشور می باشد،  گفت: کارخانه منیزیم سربیشه در ایران نظیر ندارد و اولین کارخانه تولید محصولات منیزیت در ایران است . دکتر سرقینی به برنامه های مهم وزارت صمت حفظ و توسعه واحدهای تولیدی کوچک ... ادامه مطلب »

۶۰ میلیارد تومان در سه پهنه معدنی خراسان جنوبی هزینه شد

معاون اکتشاف و بهره برداری شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران گفت: از سال ۹۲ تاکنون بیش از ۶۰ میلیارد تومان در سه پهنه معدنی استان خراسان جنوبی هزینه شده که نتایج ارزشمندی داشته است. وی افزود: تا قبل از سال ۹۲ هیچ فعالیت اکتشافی در خراسان جنوبی انجام نشده بود اما از آن پس تاکنون هدف شرکت تهیه ... ادامه مطلب »

فروش سنگ گرانيت معدن شاهكوه

به اطلاع كليه سنگ بريها مي رساند شركت معدني مواد نسوز بيرجند آمادگي دارد مقدار ۶۰۰۰ تن سنگ تك كوپ و دوكوپ ۶وجه برش طوسي رنگ معدن گرانيت شاهكوه۲ را نقداً به فروش برساند . ادامه مطلب »

واگذاری ۱۳ پهنه اکتشاف معدنی در سیستان و بلوچستان به بخش خصوصی

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان گفت: پس از انجام عملیات شناسایی و پی جویی ، برای مناطق امید بخش معدنی درشهرستان‌های نیمروز و خاش پروانه اکتشاف صادر شده است. به گزارش ماین نیوز، ‌نادر میرشکار شورای توسعه صنعت استان افزود: به جهت شناسایی مواد معدنی و در راستای ایجاد معادن، صنایع معدنی و با عنایت به ... ادامه مطلب »

سرمایه‌گذاری ۵/۲ میلیاردی در بخش معدن سربیشه

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان سربیشه با بیان سرمایه‌گذاری ۲۵ هزار میلیون ریالی در بخش معدن سربیشه در سال ۹۴ گفت: در طول سال گذشته، شش فقره پروانه بهره‌برداری معدن در سطح شهرستان صادر گردیده که زمینه اشتغال ۳۵ نفر را به طور مستقیم فراهم نموده است. به گزارش روابط عمومی اداره ص.م.ت سربیشه، علی اکبر براتی با ... ادامه مطلب »

استخراج بیش از ۹ میلیون تن مواد معدنی از خراسان جنوبی

معاون امور معادن و اکتشافات سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون نه میلیون و ۱۲۷ هزار تن مواد معدنی از معادن استان استخراج شده است.معاون امور معادن و اکتشافات سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون نه میلیون و ۱۲۷ هزار تن مواد معدنی از معادن استان ... ادامه مطلب »

ذخیره معدنی خراسان جنوبی در دولت یازدهم ۴۱۴ میلیون تن افزایش یافت

بیرجند – ایرنا – معاون امور معادن سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی گفت: با شروع به کار دولت تدبیر و امید در دو سال گذشته و صدور ۱۴۴ فقره گواهی نامه کشف معدن، ۴۱۴ میلیون تن ذخیره معدنی به ذخایر قطعی معادن استان افزوده شده است. محمد سالاری روز شنبه در جمع خبرنگاران میزان ذخایر قطعی مواد معدنی ... ادامه مطلب »